fbpx

Liighigistamise ravi patsiendi pilgu läbi

Dr. Merle Rokk​: Sille, miks pöördusid Ravidasse?

Sille: Mul on alati olnud higistamisega probleeme. Probleem hakkas süvenema puberteediga. Peopesade higistamine läks aastatega aina hullemaks. Elasin pikalt ebamugavuses ja lihtsalt leppisin sellega. Vältisin kätlemist ja kõike muud, mis hõlmas minu käsi ja teisi inimesi.

Dr. Merle Rokk​: Tundub, et kannatasid selle tõttu aastaid. Mis sai viimaseks tõukeks?

Sille: Probleem sai talumatuks peale seda, kui ma ei olnud võimeline pastakaga paberile kirjutama. Pastakas ei püsinud enam lihtsalt käes ja poole töö pealt oli paber täiesti läbi ligunenud (pidin õpetajalt uue töö paluma).

Dr. Merle Rokk​: Kuidas jõudsid üldse selleni, et süstidest võiks olla abi liighigistamise vastu? Kas sa proovisid enne mingeid teisi lahendusi ka?

Sille: Teisi lahendusi hetkel proovinud ei ole. Eks ma varem olin uurinud internetist, mis võiks aidata ja olin ka süstimise kohta lugenud. Süstimiseni jõudsin aga läbi perearsti, kes kohe soovitas Ravidat.

Käte liighigistamine

Patsiendi käsi enne botuliintoksiini süsteid. Liighigistamine mõjutas oluliselt patsiendi elukvaliteeti.

Dr. Merle Rokk​: Tegime sulle Ravidas kaks korda süste peopesadesse. Mis sa teistele oskad öelda, kes seda ehk kardavad? Kas oli valus või millised tunded sind protseduuri ajal valdasid?

Sille: Eks enne olin ikka närvis ja tundus hirmus, et nii palju süste tuleb sellisesse kohta, aga valus oli ainult tegemisel ja see käib ruttu. Ma kahjuks olin üks nendest eranditest, kellel tuimestav kreem ei toiminud kohe üldse, aga blokaadiga oli väga tehtav. 

Dr. Merle Rokk​: Milline oli tulemus?

Peale seda on mu elu täiesti muutunud. Ma ei pea enam oma käte pärast häbi tundma ja vabandama teiste inimeste ees. Ma saan jälle teha igapäevaseid elementaarseid asju, mille peale tavaline inimene võib-olla ei mõtlekski.
Tõesti soovitan antud protseduuri, sest see tõesti muutis mu elu.

Dr. Merle Rokk​ Kui kaua tulemus püsis?

Sille: Hetkel on teisest süstimisest möödas üle kolme kuu. Tulemus on siiani väga tuntav. Siiski näiteks stressirohkes olukorras võivad peopesad veidi niiskeks minna, aga see ei häiri üldse. 

Dr. Merle Rokk​: Liighigistamise vastu kasutatakse botuliintoksiin süste, mis pärineb bakteritest. Eelkõige teostatakse süste kaenlaaluste, jalataldade ja peopesade higistamise korral.

Tootel on ranged normid valmistamisele ja säilitamisele. Süstides kasutatava ravimi kasutusvaldkonnad ja annused on registreeritud riiklikus ravimite registris. Seega on tegemist täiesti ohutu ja samas ülitõhusa ja tunnustatud raviprotseduuriga. Oluline on ära märkida ka, et süstitav ravim mõjub ainult lokaalselt ehk siis seal, kus süst tehtud on., st vaid kohas, kuhu süst tehti. Selle üldist mõju ei ole kindlaks tehtud.

Uuri võimaluste kohta siit: https://www.ravida.ee/ilukliinik/