fbpx

Hetkel Ravida Kliinik füsioteraapia teenust ei paku, endiselt on võimalik pöörduda taastusarsti vastuvõtule!

Kes on füsioterapeut?

Füsioterapeut on kõrgharidusega spetsialist, kelle poole võid pöörduda kui sul on kaela-või seljavalu, liigesvalu, liigeste liikuvuse vähenemine, lihasjõu vähenemine, tasakaalu või koordinatsiooni häire. 

Füsioterapeudi poole võid ka pöörduda siis, kui sul otseselt terviseprobleeme ei ole, aga sooviksid oma tervise heaks midagi teha, kuid ei tea millist treeningut valida, milliseid harjutusi teha, kui suure koormusega, jne. 

Füsioterapeut aitab meie keha tervist hoida ja taastada. 

Esimesel visiidil hindab füsioterapeut põhjalikult patsienti:  küsib täpsemat infot kaebuste kohta, põetud haiguste ja operatsioonide, ravimite ja igapäevategevuste ning töö ja harrastuste iseloomu kohta. Hindab patsiendi valu, rühti, liigesliikuvust, lihaste jõudu, tasakaalu, kõndi, vajadusel teeb spetsiaalseid teste, et selgitada kaebuste põhjus ja valida kõige õigem teraapiameetod. 

füsioterapeut gym

Füsioterapeut kasutab erinevaid ravimeetodeid, et saavutada parim tulemus ja vabastada patsient kaebustest, mille tõttu ta ravile tuli. 

Füsioterapeut valdab manuaalteraapia meetodeid, pehmekoeteraapiaid nagu trigerpunktiteraapia, neuromuskulaarne teraapia, sidekoeteraapia, venitusteraapia, mis võivad välja näha nagu massaaž, kuid  on palju tõhusamad, sest mõjutatakse just neid struktuure, mis on probleemi tekitajateks. 

Ainult imelistest füsioterapeudi kätest ja oskustest sageli ei piisa, et valust vabaneda, ka patsient ise peab tervenemiseks vaeva nägema. Enamasti õpetab füsioterapeut selgeks mõned  harjutused, mida tuleb kodus teha või soovitab mõne treeningu või muu füüsilise aktiivsuse, n.ö. annab kaasa liikumisretsepti

Igale patsiendile leitakse just talle sobiv tegevus. Kodutööks võib olla ka õpetus sellest, kuidas end lõõgastada, et lihaspinged kaoksid, erinevad tegevused, mis leevendavad valu, jne. 

Mõnikord on vaja kasutada kiirema ravitulemuse saavutamiseks ka füüsikalisi ravimeetodeid nagu külm, soe, ultraheli, elektriravi, laserravi, kinesioteipimine, vm. 

Pikaajalise probleemi ravi võib olla pikk. Et keha õpiks uuesti hästi ja valuvabalt funktsioneerima tuleb käia ravil korduvalt ja tegutseda ka iseseisvalt füsioterapeudi juhiste järgi. Keerulisematel juhtudel on  vajalik ka arsti konsultatsioon, et vajadusel täpsustada diagnoosi, teha uuringuid või määrata ravimeid. 

Küll aga piisab ühest-kahest füsioterapeudi visiidist siis, kui terviseprobleem ei ole muutunud krooniliseks või on soov probleeme ennetada. 

Pöördu julgelt meie kogenud füsioterapeutide poole, nad leiavad sulle sobiva lahenduse. 

Füsioterapeudi juurde tulles riietu mugavalt või võta spordiriided kaasa, et harjutusi tehes tunneksid end hästi.

Füsioterapeut

Füsioterapeut saab aidata inimesi kel esineb:

  • valu erinevates keha piirkondades –
    • selja-, kaela-, õla-, peavalu jne.
  • ja/või funktsioonihäire –
    • liigesliikuvuse vähenemine, lihasjõu/-elastsuse langus, tasakaalu/koordinatsiooni häirumine.

Tartu Maratoni võitja Mart Kevin Põlluste Ravida Kliinikus lihashoolduses. 

Massaaži teeb füsioterapeut Oliivia. Oleme Mardile toeks ja hoiame alati talle pöialt!
Füsioteraapia
Suurepärane
Põhineb 5 arvustused
Ruth Mändma
Ruth Mändma
2021-03-26
Sain super kiirelt abi oma tasakaaluhäiretele. Tänud imeliste oskustega arstile Merle Rokkile. Aitäh aitäh aitäh 😍
Toomas Starke
Toomas Starke
2021-03-19
Sain kontakti tuttavalt, kes oli saanud kiirelt abi oma seljamurele. Käisin oma õlaprobleemidega konsultatsioonil ja dry needlingul. Tulemus oli väga hea, piisas 2-st korrast. Taastusarst Dr. Merle Rokk väga oskuslikult tegutseb ja selgitab. Soovitan kõigile, kellel sellist abi vaja!
Kaido Edenberg
Kaido Edenberg
2020-11-15
Sain seljavalule kiirelt leevendust. Suur tänu füsioterapeudile ja arstile!
X
X
2020-09-02
Very good physical therapy and super good massage, I can highly recomend Ravida Kliinik