Dr. Ly Carlman

Taastusravi juures paelub mind ala mitmekülgsus. Meie erialal on väga harva täiesti ühesuguste kaebuste ja probleemidega patsiente, iga vastuvõtt on eriline. Seetõttu hakkasin ka kliinilise toitmisega tegelema, kuna sageli on inimese aitamiseks tarvis minna praktiliselt raku tasandile.

Ly Carlman

Dr. Ly Carlman

 Lõpetasin Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2009 aastal ja astusin taastusravi ja füsiaatria residentuuri. Peale residetuuri lõpetamist 2012 aastal, töötasin mõneda aastad taastusarstina Viljandi Haiglas ja alates 2015 aastast olen arst-õppejõud SA TÜ Kliinikumi statsionaarse taastusravi osakonnas. 

 Kuna pean oluliseks säilitada ka laiapõhjalisi üldteadmisi, siis olen alates ülikooli lõpetamisest töötanud residentuuri kõrvalt üldarstina EMO-s ja aastaid asendusarstina vastuvõtte teinud ka erinevates perearstipraksistes. 

 Toitmisraviga olen tegelenud alates 2010 aastast, mil läbisin esimese põhjaliku baaskoolituse kliinilise toitmise alal. Aastate jooksul olen ennast selles valdkonnas pidevalt täiendanud. Hetkel kuulun ka Kliinikumi toitmisravimeeskonda ja nõustan patsiente enteraalse toitmise ja koduse toitmisravi osas Kliinikumi Kõne- ja neelamishäirete taastusravi keskuses. 

Olen läbinud koolitused manuaalteraapia teostamiseks ja botuliintoksiini süstetega spastilisuse raviks.

 Pean oma ravitöös oluliseks patsiendiga hea koostöö saavutamist ja kahepoolset usaldust.